הזן את מילת החיפוש

מה המספר על קרם ההגנה באמת אומר?

מה המספר על קרם ההגנה באמת אומר?

הקיץ בעיצומו, חופי הים מלאים בתיירים ובאנשים יפים המחפשים לתפוס צבע חום שוקולדי וסקסי לפני שהחורף שוב יתחיל. כולנו כבר יודעים כמה חשוב להגן על העור שלנו מקרני השמש ואנחנו מודעים לסכנות האורבות לעור במידה ולא נבלה בשמש בצורה חכמה. אבל מה אנחנו יודעים על מספר מקדם ההגנה בו אנחנו משתמשים ומה המספר הזה אומר? לא הרבה כנראה, למרות שהם חשובים לא פחות.

מה המספר על קרם ההגנה באמת אומר?

מקדם ה- Sun Protection Factor) SPF) שכתוב על בקבוק מקדם ההגנה מעיד על יכולתו של הקרם להגן על העור שלכם מפני קרני השמש הלוהטים. המספר מעיד על הזמן שהיה לוקח לכם להישרף מהשמש, לולא הייתם שמים את מקדם ההגנה. אצל רוב האנשים לוקח בערך 20 דקות עד שהעור שלהם מתחילים להישרף בעת חשיפה מלאה לשמש וללא מקדם הגנה.  SPF15 שומר על העור שלנו פי 15 זמן, כלומר לעוד 150-300 דקות או 2.5 – 5 שעות. חשוב לזכור שזה לא אומר שאתם מוגנים לחלוטין מהשמש בזמן הזה, ורופאי עור לרוב ממליצים להימרח בממוצע כל שעתיים בעת שהייה בשמש, במיוחד אם אתם גם נכנסים למים.

מבחינת הגנה מקרני השמש, מקדם הגנה SPF15 חוסם 94% מקרני השמש המזיקים לעור שלנו, SPF30 חוסם 97% מהם ו-SPF50 חוסם 98%. לכן אין גם טעם לקנות מקדם הגנה מעבר ל-SPF50 מאחר והוא מעניק הגנה מרבית עבור העור שלנו בעת חשיפה לשמש.

shutterstock.com

shutterstock.com

ומה לגבי קרני ה-UV?

את קרני ה-Ultraviolet Radiation לא ניתן לראות, אבל גם הם יכולים לגרום נזק רב לעור ולבריאות הכללית שלנו. קרני ה-UV הם סוג אחד של אנרגיה, המגיעה אל כדור הארץ מהשמש. קרני ה-UV הם למעשה שילוב של קרני  UVA, UVB ו- UVC.

חשיפת יתר לקרני UVA היא הסיבה העיקרית לרוב נזקי העור שאנו סובלים מהם כתוצאה מחשיפת יתר לשמש בימי הקיץ, כולל קמטים וסרטן.  קרני ה-UVB הם אלה שגורמים לעור שלנו להישרף במידה ואנחנו נחשפים אליהם לזמן ממושך ללא הגנה והם גם גורמים להכי הרבה מקרים של סרטן העור כתוצאה מחשיפה. קרני ה- UVC כשלעצמם לא חודרים את האטסמופירה של כדור הארץ ורק מגיעים אליו באמצעות קרני ה-UV.

קרני ה-UV כשלעצמם, חזקים ביותר בזמן האביב והקיץ, ובין השעות 10:00-16:00. נוסף על כך, 80% מקרני ה-ה-UV חודרים ומגיעים אלינו דרך העננים, כך שגם ביום מעונן עלינו להגן על העור שלנו מפניהם.

כמה קרם לשים ומתי?

הכמות המומלצת למריחת קרם הגנה על כל הגוף הוא 30 גרם, בערך כמו כוס שוט שמלאה בקרם הגנה. מחקרים מראים שרוב האנשים שמים חצי או אפילו רבע מהכמות המומלצת, ולכן כמות ה-SPF המגיעה בסופו של דבר אל גוף שלהם היא נמוכה יותר ממה שכתבו על הבקבוק, למרות שהם מצפים לאותן התוצאות.

אם אתם מתכוונים לבלות יום שלם בים, מומלץ שתמרחו בין חצי לרבע בקבוק של 300 גרם מקדם הגנה על גופכם. כמו כן, מומלץ למרוח את השכבה הראשונה של מקדם ההגנה 30 דקות לפני שאתם נחשפים לקרני השמש, כדי שיוכלו להיספג אל תוך העור שלכם ולעבוד כמו שצריך. אבל זכרו, מריחה חוזרת של הקרם על כל הגוף שלכם היא לא פחות חשובה מהמריחה הראשונית, לכן חשוב למרוח את אותה כמות קרם כל שעתיים ומיד אחרי שאתם יוצאים מהמים.

spf50-visage2

SUN SENSI של Payot

על מנת להגן על העור שלכם בצורה הטובה ביותר מהשמש, מומלץ להשקיע כסף בקרם הגנה איכותי עם המרכיבים הטובים ביותר ובעל מספר עד SPF50.

לקו מוצרי ההגנה SUN SENSI של Payot למשל, יש SPF30 ו-SPF50 להגנה על עור הפנים ו-30SPF להגנה על עור הגוף, עם ספקטרום רחב מאוד של הגנה מפני UVB ו- UVA , המאפשרים כיסוי מאוזן של קרני שמש UVB ו- UVA קצרות וארוכות וכך גם מבטיחים הגנה יציבה לאורך זמן. כמו כן, למוצרים הללו יש 5 מסנני UVA ו- UVB  הפועלים בסינרגיה מוחלטת, מתוגברים על ידי מרכיבי לחות והגנה איכותיים וללא חלקיקים.

את Payot SUN SENSI קרם ההגנה לעור הפנים והגוף ניתן למצוא ברשתות הפארם במחיר מבצע של 69 ₪ (במקום 184 ש״ח). כמו כן, ניתן להזמין את מקדמי ההגנה גם דרך אתר דראגסטור כולל משלוח חינם בכל קנייה. לקונים און ליין תינתן הנחה נוספת לכל מוצר הנקנה דרך האתר. כמובן שחשוב לבדוק את תנאי המבצע לפני שרוכשים. לקניית מוצרי Payot היכנסו לאתר דראגסטור כבר היום!

payot_sun_mobile